Mullbergaskolan
extremal-board.com

Valbar kurs: Snorre Sturlasson

The best legit work at home jobs Mycket roligt att intresset för min valbara kurs ”Snorre Sturlasson – en kritisk resa i Eddans idévärld” fått sånt bra gensvar. Att Ossian och Fabian skulle intressera sig för denna isländska skald gör mig väldigt imponerad. Extrakul att också Patric intresserat sig, kul att andra lärare upptäcker konstkritiken. Själv tycker jag att Snorres verk är överskattad och populistisk dynga, såg jag blev väldigt glad av Ossian reaktionära klotter på anmälningslistan: ”Ta Snorre i röven”. Exakt!

Dela med dig:
 • Facebook
 • TwitThis
 • del.icio.us
 • Pusha
 • Google
 • Maila artikeln!

www binary demo Läs ett liknande inlägg:

 1. Mullberga Lions nya motto
 2. Extrainsatta pysseltimmar!
 3. Hej alla!

Kommentarer

 1. Höder skrev:

  opzioni binarie professionisti Någon som hört talas om Balle Strulasson?