Mullbergaskolan
extremal-board.com

Sexårsverksamhet på Mullberga

كسب المال على الشبكة Hej,

20000 virtuali per opzioni binarie Mullbergaskolan har alltid haft ambitionen att ha greppet om våra barns uppväxt ändra från vaggan till moppen. Det finns långtgående planer att expandera skolan till både dagis och högstadie-verksamhet. Detta verkar dock i nuläget vara en uppförsbacke, mina veckovisa förslag till kommunstyrelsen slås ständigt ner till förmån för byggandet av en ny fritidsgård (vad barnen behöver är lärande, inte att spela datorspel och dricka festis). På grund av detta har jag tänkt om och omvandlat mina planer. Jag ger er första steget i Mullbergaskolans potentiella framtid som heltäckande Education Center:

opcje binarne ranking sexarsverksamhet

forex kde obchodovat Loggan föreställer en glad äggformad Uggla, en symbol för nyfikenhet som också kommer användas som maskot för Mullberga Sexårsverksamhet. Den är framtagen i samarbete med den lokala reklambyrån Listig (som också arbetar på en slogan – ”Intresset Väcks vid Sex”).

forex nokia Jag kommer att presentera förslaget för Kommunfullmäktige på Måndag nästa vecka. Är ni intresserade av en plats på Sexårsverksamheten, kontakta mig redan nu så jag har en diger intresselista att slänga upp på styrelsens konferensbord i ekträ. Den här gången accepterar jag inte ett nej!

iq option Leif Waldemark,
Rektor, Mullbergaskolan (och förhoppningsvis Mullberga Sexårsverksamhet)

Dela med dig:
 • Facebook
 • TwitThis
 • del.icio.us
 • Pusha
 • Google
 • Maila artikeln!

Kommentarer

 1. Johan Andersson skrev:

  كيف تكسب المال في المنزل مجانا Ursäkta.. men det där ser ju mer ut som en kvinnas bara kropp än en uggla.

  http://maxbaillie.com/category/in-concert/page/11/ la verità sul trading online 2015 mr forex Inte för att verka petig, jag vet hur hårt ni lärare arbetar med skolan, men att missa vad det där ser ut som tycker jag kanske var lite väl…

 2. Working from home without a degree Johan: Det säger nog mer om dig och dina tankar än oss. Jag ser två uggle-ögon och en näbb. Pratade med Alex, den unge Art Directorn på Listig, och han förstod inte vad jag snackade om – han bara skrattade. Åt dig, Johan. Åt dig.

 3. August Palmgren skrev:

  http://winevault.ca/?perex=guadagnare-con-il-forex guadagnare con il forex Låter intressant, jag skulle dock vilja veta vilken lärare som är tilltänkt för sexårsverksamheten. Man vill ju inte ha vilket stolpskott som helst till sina barn.

 4. Linus skrev:

  iq opzioni binarie broker Kommer Mullberga Lions ha ngt med 6årsverksamheten att göra?

 5. Anders Ivasson skrev:

  term paper civil rights movement in the 20th century Håller med Johan. Det ser onekaktligen ut som en kvinnas bara kropp. T.o.m. ”bermuda” triangeln är ju på bilden.

 6. premarin no prescription online August & Linus: Patric har anmält sitt intresse för att ensam ansvara för sexårsverksamheten. Därför kan man också förvänta sig att Mullberga Lions kommer skapa ett ”knattelag” för korpen-spel.

 7. Gertruds farmor skrev:

  Här går ni på om bilden men sloganen var det mest ohyggliga jag läst på mina år och dar. Hur tänkte ni med den? Visserligen passar den till bilden nu. Det här är inte propert någonstans. Skärpning!

 8. August Palmgren skrev:

  Låter bra Leif! Han verkar vara en man med diciplin och ordning!

 9. August: Ska framföra din hälsning till Patric (han är just nu på Mullbäckens Förskolas sexårsverksamhet Kotten på ett ”inspirationsdag”).
  Gertruds farmor: Att en sån gammal kvinna som du kan ha en så oanständig fantasi. Ringde Listig igen, den här gången satt de mig på högtalartelefon så att alla kunde höra – och alla skrattade högt åt samtalet kring de kommentarer jag fått.

 10. Sixtens Mamma skrev:

  MINA ÖGON!!!

  Jesus, ta bort bilden på denna varelse av synd!

 11. En annan Ossian skrev:

  HAHAHAHA Om detta ej är satir drar jag mig undan bloggvärlden med omedelbar verkan!

 12. Simons mamma skrev:

  Leif Waldemark: ”vad barnen behöver är lärande, inte att spela datorspel”

  Hur kan det då komma sig att Berndt Horst säljer knäckta versioner av DOOM i uppehållsrummet på lunchrasten?

  Fan ta er!!!!

  Eva a,ka hotsexyMILF

 13. tusse skrev:

  Det är en uggla, vad annars? men ta bort nubbeglaset!
  Antar att det skulle vara en fyndig anspelning på ”sex” (6 cl)

Trackbacks

 1. [...] säkert redan känner till strävar jag efter att göra Mullbergaskolan till ett heltäckande Education Center. En Mullbergaskola där ”från vagga till moppe” är visionen. Högstadieplanerna ligger dock [...]

 2. [...] för att locka till oss så många nya elever som möjligt. Den framgångsrika reklambyrån Listig har fått i uppdrag att designa diverse reklamskyltar, billboards, streamers med mera som kommer att [...]