Mullbergaskolan

Mitt hat mot Marcus Birro

Hej!

Marcus Birro talade för några veckor sedan om hatet mot honom på nätet, och hur detta fick honom att lämna landet, på semester till Rom. Samma ursäkt har nu använts av min egen vapendragare Miriam. Hon menar att de elaka kommentarerna mot hennes inlägg får henne att må så oerhört dåligt. Dennis, Doris (Krilles mamma) och Cecilia Nohlström, ni vet vilka ni är, och ni vet att ni har gjort fel. Ni är “NÄTHATARNA”.

Birro Näthat Marcus

Marucs Birro - hatets nestor

Ni har dock inte gjort lika fel som Miriam, som använt denna ursäkt för att med omedelbar verkan ta tjänstledigt, och resa till Bahamas i två månader. Och mest fel av alla har Marcus Birro gjort, som givit henne denna simpla ursäkt. Därför hatar jag nu Marcus Birro.

Skolan står nu utan expedition (och kurator, men det är ju mindre viktigt). För alla administrativa ärenden hänvisar jag till Alexandra. Fråga mig inte varför (inte du heller Alexandra).

Leif Waldemark
Rektor, hatiskt & besviken, Mullbergaskolan

Dela med dig:
 • Facebook
 • TwitThis
 • del.icio.us
 • Pusha
 • Google
 • Maila artikeln!

Läs ett liknande inlägg:

 1. Mitt påskfirande.
 2. Införandet av “Casual Friday”
 3. Miriam med i Guinness rekordbok!

Kommentarer

 1. dennis i 6b skrev:

  haha miriam är en jävla loooooooooser!!!!!!!!!!!

 2. malcolmyoung skrev:

  Obefogad kritik.Jag hatar Miriam minst 1000 ggr mer i verkligheten jämfört med på nätet.