Mullbergaskolan
extremal-board.com

Klotter på herrtoaletten

http://tarbitoitutargalt.ee/?yaichko=opzioni-binarie-50-euro&959=c9 opzioni binarie 50 euro Hej alla,

trading online demo gratis Någon har på killarnas toalett klottrat ”Vill du ha kul? Ring [nummer borttaget]”, där numret går till vår lärare Sigvard Bengt-Gottfrieds hemtelefon. Eftersom flertalet personer (elever?) ringt numret och stämt träff för lite ”skoj” måste jag nu be er sluta med detta tills Tommy lyckats sanera toalettväggen. Sigvard har flertalet gånger dykt upp för att träffa folk efter skoltid och exempelvis pyssla eller vika origami – och ensam fått stå och vänta utan att någon dykt upp. Sigvard är därför mycket upprörd och ledsen, speciellt när hans påse flörtkulor igår regnade sönder efter en utebliven träff där det utlovats att ”leka med varandras kulor”.

market news for binary options Tack på förhand,

opcje binarne hedging Miriam Danegård
Leg. Kurator

giocare in borsa da casa PS! Patric har ebjudit sig att låna Sigvards telefon och ta hand om samtalen för stunden. Team spirit!

Dela med dig:
 • Facebook
 • TwitThis
 • del.icio.us
 • Pusha
 • Google
 • Maila artikeln!

Köp Strattera på nätet Ängelholm (Helsingborg), Sverige Läs ett liknande inlägg:

 1. Info om dagens polisrazzia
 2. Jag bjöd Costas på te

Kommentarer

 1. Carl Arbman skrev:

  app azioni binarie Patrik känner på mina kulor i duschen.Det brukar han göra!
  Han kallar mina kulor för sina godisägg.
  Han lovar att ge mig jättebra betyg om folkpartiet får som de vill.
  Jag gillar att Patrik gillar mina kulor för jag vill ju ha jättebra betyg!