Mullbergaskolan
extremal-board.com

Julföreläsare: Johan Kinde

http://mksplumbing.com.au/?sese=demo-operazioni-binarie&d7a=74 demo operazioni binarie Varje år försöker jag som rektor anordna en specialföreläsning där någon spännande och framgångsrik person ger eleverna insikt i livet och deras framtida möjligheter. Efter att själv föreläst de senaste 7 åren tänkte jag bryta mot traditionen lite, och har istället bokat in en gästföreläsare: Johan Kinde från bandet Lustans Lakejer!

invertir en bolsa opciones binarias På temat ”I syndens dunkla extas: Dekadens under Influens” kommer Johan berätta om hur man dricker sig lagom salongs på gratis rödvin och stöter på 19-åriga praktikanter på PR-bjudningar i Stockholm. Efteråt hålls en öppen frågestund, men frågor om ”Lustans”-skivorna på engelska, ”A Place in the Sun” och ”Lustavision”, undanbedes.

special offer von anyoption Spännande!

Dela med dig:
  • Facebook
  • TwitThis
  • del.icio.us
  • Pusha
  • Google
  • Maila artikeln!

Kommentarer

  1. malcolmyoung skrev:

    binary options software providers Ja,eller Pustans Pastejer som vi kännare säger.