Mullbergaskolan
extremal-board.com

Inför vårens stora skolmusikal!

programma azioni binarie Det är något i luften. Alla som har besökt skolan under de senaste veckorna måste ha känt det.

metatrader binäre optionen Stämningen när vi alla arbetar mot ett gemensamt mål är oslagbar.

trading tipps binäre optionen Snart är det nämligen dags. Snart ska vårens stora skolmusikal Jesus Christ Mullberga Star ha premiär. Alla är engagerade. (Nåja, kanske inte Jesper som fick sätta upp fjolårets floppföreställning. Ni som inte somnade kanske minns att det var Lars Noréns Natten är dagens moder.  Oroa er inte! I år är Jesper bannlyst från allt som har med uppsättningen att göra!)

bineres trading Folke och träslöjden har fullt upp med att tillverka krucifix inför korsfästningen. På syslöjden skapar vi tidsenliga dräkter och tvinnar piskor. Josef och de mest musikaliskt begåvade eleverna övar toner och texter från gryning till skymning. Flera av låtarna har Josef själv skrivit, bland annat den kommande hitten En korsfästning är ingen fest.

piattaforma con opzioni binarie demo Se redan till nu att boka in premiären och en fantastisk föreställning! En oförglömlig blandning av Mamma Mia och Mel Gibsons Passion of the Christ utlovas! Allt överskott från biljettförsäljningen går oavkortat till en ny uppsättning Crocs (så kallade ”Foppa-tofflor”) åt lärarteamet. 

Dela med dig:
  • Facebook
  • TwitThis
  • del.icio.us
  • Pusha
  • Google
  • Maila artikeln!