Mullbergaskolan
extremal-board.com

Inför studiedagen nästa vecka

binäre optionen news Kära lärare! Nästa onsdag är det dags för oss att för första gången på 4 år ha en studiedag och utveckla oss i yrket. Detta efter att Alexandra pratat med skolverket, vilka hotat med officiella reprimander (Leif menar att indragna lärartillstånd visserligen inte hotar, Josef har inte haft behörighet att jobba med barn sedan -97, men för oss lärare handlar det om yrkestryggheten och att inte bryta mot skolverkets lagar.) om vi inte avsätter en dag per termin till “lärarutveckling”.

forex swap value Så jag hoppas ni är lika sugna på detta som jag! I egenskap av gruppledare för Mullberga Educators (Leif – detta är endast en intresseorganisation, inte en fackrörelse) har jag ansvarat för att sätta ihop ett inspirerande program för att få ut det bästa av vårt fantastiska “team”.

http://restauracefantasy.cz/?kljaksade=bin%C3%A4re-optionen-optionfair binäre optionen optionfair Såhär ser programmet ut, jag efter många om och men lyckats få godkänt av Leif, som “inte gillar att gå i bräschen för skolverkets förtryckande lagar”:

binaire opties eztrader

 • 8:30 – Samling i Aulan för samtliga lärare (gäller ej Leif). Kick-off med Lagbyggarlekar (Charader).
 • 10:00 – Gästföreläsning från Anders Johansson “Ur Led är Ledarskapet”.
 • 12:00 Lunchföreläsning i Matsalen, tema “En matig matte”. Bort serverar pannbiff..
 • 12:30 – En orientalisk touch! Mahesh berättar om indisk undervisning (alternativt snurrar lite tallrikar) och jag har pröva-på workshop med min shakti-matta.
 • 14:00 – Leif  anländer. Hans favoritfilm, Vägen ut med Björn Kjellman visas med “beamern” i aulan. (ja, detta var en kompromiss för att få hålla dagen). Leif modererar en paneldebatt om hur den kan relateras till Rektorsykret. Björn Kjellman är inbjuden till att deltaga, vi inväntar svar.
 • 16:30-18:00 – Fria aktiviteter (städning).

3c58874407d5abc80385d82e491ecc64 Kom ihåg – det finns inget “jag” i “lärarlag” (däremot finns det ett “lag”, Leif)!

http://www.kenyadialogue.com/?selena=trading-su-operazioni-binarie&fa0=8a trading su operazioni binarie MVH

earn money online for 16yr olds uk Miriam Danegård
Leg. Kurator och Team Spirit Leader, Mullberga Educators

Dela med dig:
 • Facebook
 • TwitThis
 • del.icio.us
 • Pusha
 • Google
 • Maila artikeln!

ikili opsiyon grafikleri Läs ett liknande inlägg:

 1. Nästa vecka är det uppdatering av HLR-kunskaperna!

Kommentarer

 1. kallekulle skrev:

  http://blog.pinkprincess.com/?svecha=recensioni-di-aotopzionibinarie&92d=42 recensioni di aotopzionibinarie ja gillar mehesh han luktar som papa när han va ute ock treffa sina tjej kompisra

 2. anderseklund skrev:

  forex training in lagos Leif föregår med gott exempel och går inte på Anders Johanssons föreläsning vilket endast kommer handla om perversiteter! Jag är med dig Leif!!!

 3. Helena skrev:

  365trading bonus code Vägen ut är en sjukt underskattad film.. Bra val! Den kommer att ge er mycket i utbyte!