Mullbergaskolan
extremal-board.com

Förbud mot brandsläckare

Canada Keflex no prescription Idag blev det ingen träslöjd för 3 A. Orsaken var tråkigast tänkbara:

bosscapital com is scam I kapprummet utanför slöjdsalen hade någon eller några slitit loss brandsläckaren och sprutat ut hela innehållet över golvet. Det var skum på golvet, på väggarna, och till och med i taket hängde det ner som stalagtiter. Enligt Tommy såg det ut som ett så kallat ”Foam party” (skumparty) som han och hans vän Dicken hade besökt på Cypern i början av 90-talet.

binäre optionen hügel strategie Brandsläckare är en säkerhetsåtgärd. Det är till för er skull. Men eftersom ni elever tydligen inte är mogna nog att hantera en sådan lyx  och frihet har jag bestämt att sätta hårt mot hårt. Från och med idag har jag beordat Tommy att plocka ner samtliga brandsläckare från skolans lokaler.

opzioni binarie strumento sentiment Så går det när man leker med fel saker. fire

Dela med dig:
 • Facebook
 • TwitThis
 • del.icio.us
 • Pusha
 • Google
 • Maila artikeln!

Kommentarer

 1. Eric skrev:

  opzioni binarie funzionano davvero Kollektiv bestraffning. Antagligen även ett brott mot brandregler.

 2. Gustaf skrev:

  http://stmarysvancouver.ca/?victor=online-currency-forex-trading online currency forex trading Knip igen pajhålet Eric, vad vet du om barnuppfostran? Låt de stora grabbarna ta hand om detta så kan du leka med dina dataspel.

 3. Haha skrev:

  founder binäre optionen partnerprogramm Hahaha, det är alltid lika kul när kommentarerna börjar med kärleksgnabb.

  buy discount maxalt online Eric och Gustaf, ta in på hotell. Köp nåt glidmedel som luktar/smakar gott och kör hårt så ska ni se att gnistan kommer tillbaka i ert förhållande.

  الأسهم تداول الخيارات الثنائية För övrigt tycker jag Leif är ett så pass stort ollon så han kanske borde vara med och tänja både Eric och Gustaf?

 4. Gustaf skrev:
 5. trading di opzioni binarie anyoption Thanks for spending the time to discuss this, I really feel strongly about it and love reading more on this topic. If attainable, as you change into an expert, would you mind updating your blog with more details?